sobota, 15 listopada 2014

Obchody Święta Niepodległości

10 listopada spotkaliśmy się w Hufcu, aby przygotować się duchowo do Święta Niepodległości. Zbiórka odbyła się w szczególnym miejscu - w Izbie Tradycji. Druhna harcmistrz Teresa Ceremuga nakreśliła nam historię Bielskiego harcerstwa, opowiedziała o naszych sławnych zuchach, wspomniała także bohaterów Hufca.


Dowiedzieliśmy się kim była Aniela Libionka, której imię nosi pobliskie rondo, mieliśmy okazję zobaczyć dawne sztandary, przysłuchiwaliśmy się także opowieściom o świetności Chorągwi Bielskiej. 


W Izbie zobaczyć można archiwalne i unikalne numery pism harcerskich oraz czapkę z  obozu Auschwitz-Birkenau druha Drożdża, bohatera naszego Hufca.


11 listopada wsparliśmy w  organizacji Grę Miejską,  organizowaną przez BBTH z okazji Święta Niepodległości, której jeden z punktów w tym roku znajdował się w naszym Hufcu. 


Po południu, wraz z całym Hufcem wzięliśmy udział w miejskich obchodach z okazji 96. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Po Mszy Św. w intencji Ojczyzny miał miejsce przemarsz na Cmentarz Wojska Polskiego, gdzie z udziałem kompanii honorowej 18. bielskiego batalionu powietrznodesantowego odbył się apel poległych.


Na zakończenie obchodów Święta Niepodległości harcerze naszego hufca, wspólnie z harcerzami z ZHR zawiązali krąg. Można było się przekonać, że choć może na co dzień tego nie widać, to jednak harcerzy w naszym mieście jest wielu.