wtorek, 2 grudnia 2014

Kreatywnie!

W ostatnią sobotę listopada druhna Aga przygotowała dla nas zbiórkę, której tematem przewodnim była kreatywność. Każdy z nas musiał sam odpowiedzieć na pytanie czym dla nas jest to słowo, poznaliśmy 6 zasad jakimi powinniśmy się kierować w naszym życiu, aby nie ograniczać swojej kreatywności i odnieść sukces. Musieliśmy pobudzić swoją wyobraźnie i umiejętność improwizacji przygotowując scenki i wcielając się w wylosowane role. Z kolei wszystkim, którzy nie są przekonani co do swoich możliwości, polecamy Motywator! Największy jaki się da.
Dowiedzieliśmy się jak Japończycy przygotowują swoje bentō, tak aby było zarówno zdrowe jak i wyglądało apetycznie zachęcając do jego spożycia. Jako przekąskę między zajęciami przygotowaliśmy sobie właśnie takie przysmaki. było smacznie, zdrowo i kreatywnie. :)


Na zakończenie zbiórki mieliśmy okazję wykazać się własną kreatywnością sprawdzając swoje siły w Pracowni Rzeźby Ceramicznej "Piecuszek" wykonując swoje własne prace w glinie. Przy okazji dowiedzieliśmy się jak ciekawy i złożony to jest temat, jak wiele jest rodzajów gliny i szkliwa, czym jest szlikier, a także jak wysoka jest temperatura, która pozwala ze zwykłej gliny stworzyć coś trwałego.
Serdecznie dziękujemy za gościnę i zajęcia z ceramiki
Pracowni Rzeźby Ceramicznej "Piecuszek". :)