piątek, 3 kwietnia 2015

Rekolekcje Harcerskie 2015

W dniach od 14 do 15 marca trwały wielkopostne Rekolekcje Harcerskie, organizowane przez naszego kapelana ks. Tomasza Chrzana. Odbyły się one w pustelni błogosławionej Salomei w Grodzisku koło Skały. Jest to niesamowite miejsce - mały, przytulny kościółek otoczony murem. W środku stare organy z miechem i barokowe wnętrze, na zewnątrz dziwna kolumna ze słoniem. To wszystko tworzyło niepowtarzalny klimat i pomagało w skupieniu się nad Bogiem i swoim życiem.
Tematem rekolekcji była czystość, w związku z tym uczestniczyliśmy w konferencji opartej o wykład ks. Pawlukiewiczami oraz oglądaliśmy film o aborcji. Ksiądz Chrzan wie, że najlepiej poznaje się poznaje wielkość Boga i myśli o nim na łonie natury. Korzystając z miejsca, w którym się znaleźliśmy (Ojcowski Park Narodowy), wyruszyliśmy na dwie wycieczki: pierwsza w Sobotę do Maczugi Herkulesa, druga w niedzielę do Kościoła na Wodzie i Bramy Krakowskiej.


Podczas Sobotniej wyprawy, pogoda nam zdecydowanie nie dopasowywało. Błoto, mgła, mokro, jednak może właśnie takiej pogody chciał dla nas Bóg, byśmy dokładnie przemyśleli nie łatwe i przyjemne rzeczy.


Za to wszystko nam się zwróciło w Niedzielą (w końcu to radosny Dzień Pański), piękne słońce i ciepła pogoda pozwalała nam w całości podziwiać piękne dzieło Pana. W Grodzisku zjedliśmy pyszną pizzę i posileni wróciliśmy do pustelni.
Na koniec zawiązaliśmy krąg i odśpiewaliśmy "Bratnie słowo". Każdy wrócił do domu z głową pełną przemyśleń.