wtorek, 30 sierpnia 2016

Wakacje 2016 - ŚDM i Wędrownicza Watra

Wakacje dla jednych już się kończą dla innych to jeszcze miesiąc wolnego, jedno jest pewne to dobry moment aby krótko je podsumować.

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie - razem z ks. kapelanem i innymi harcerzami z hufców Beskidzkiego, Węgierska Górka i Żywiec uczestniczyliśmy w tym niesamowitym wydarzeniu. Dla każdego z nas co innego było w tym czasie najważniejsze, lecz jedno jest pewne - kto nie był niech żałuje. Atmosfera niesamowita, kiedy w jednym miejscu, w jednym celu spotykają się miliony ludzi z całego świata. To na pewno był dobry czas. :)

ŚDM w Krakowie
Wędrownicza Watra 2016 - w tym roku wybraliśmy Trasę Żywiecką. Góry jak to góry i piękne, i nieprzewidywalne w pierwszym dniu wędrówki postanowiły zapewnić nam darmowy prysznic, a w kolejnych wynagrodziły to pięknymi widokami.

Widok z Hali Rysianki
Sam zlot miał miejsce w Centrum Nauki „Leonardo da Vinci” w Podzamczu Chęcińskim - miejscu mocno dyskusyjnym, przez jednych chwalonym, przez drugich krytykowanym za brak harcerskiego klimatu. Bez żadnych wątpliwości za to możemy wypowiedzieć się o programie - każdy miał okazję wziąć udział w zajęciach takich jakie go interesowały, poznać nowych ludzi z całej Polski i spędzić wieczory w kawiarenkach. Niepowtarzalnej atmosfery nie da się opisać, trzeba być na miejscu, być jednym z 800 wędrowników Za rok zapraszamy na wspólny wyjazd na Wędrowniczą Watrę 2017! :)

Wędrownicza Watra 2016
Zdjęcia: Bartek Blachura,
wykorzystanie zdjęć bez zgody autora zabronione.