czwartek, 5 lutego 2015

Styczeń 2015 r.

Krótkie podsumowanie tego, co się działo, a nie działo się mało, w styczniu 2015 r., a także w samej końcówce grudnia 2014 r..

Harcerska Pasterka 
W tym roku prawie cała nasza drużyna uczestniczyła w harcerskiej Pasterce odprawionej przez naszego kapelana ks. Tomasza Chrzana w Leśniczówce "Lipnik" - zabytkowym XIX. wiecznym budynku. W tą wyjątkową noc razem spotkaliśmy się w harcerskim gronie razem ZHP i ZHR, a po Mszy Świętej uczestniczyliśmy we wspólnym kolędowaniu.


Sylwester
Rok 2014 zakończył się wspólnym Sylwestrowym wyjściem w góry. Nowy Rok 2015 przywitaliśmy na zboczach Magurki, skąd roztacza się piękny widok na całe miasto, pełne kolorowe od fajerwerków. Przy blasku ogniska złożyliśmy sobie  życzenia, a nad ranem zeszliśmy do domu druhny Agi, gdzie czekała na nas ciepła herbata oraz gry planszowe, mieliśmy okazję zagrać m.in. w Munchkina.


 

Biwak
W dniach 9-11 stycznia 2015 r. uczestniczyliśmy w 7 urodzinowym biwaku 77 GBDSH "Tolemak", który odbył się w Leśniczowce "Lipnik". 
Mimo średnio sprzyjających warunków pogodowych (czego nie widać na zdjęciach) byliśmy na Hrobaczej Łące - jak się okazało "schronisko" jest niestety nie czynne w okresie zimowym... Dla osób, które zbierają punkty do odznaki GOT PTTK była to okazja do zdobycia kolejnych 18 punktów, dla tych dla których turystyka to również geocaching - okazja do znalezienia kolejnej skrytki. Po powrocie rozgrzaliśmy się gorącą herbatą i przystąpiliśmy do kolejnych punktów programu -  do dyskusji na temat postawy Roberta Baden-Powella podczas wojny z Burami, oraz kuźnicy przygotowanej przez druhnę Gosię, w której poruszyła bardzo ważny temat dążenia do celów jakie sobie stawiamy.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na biwak! :)
Harcerska Msza Święta
19 stycznia, jak co miesiąc ks. Tomasz Chrzan (nasz kapelan) odprawił w kaplicy w kościele św. Maksymilina Kolbe w Aleksandrowicach pierwszą w tym roku Msze Św. dla harcerek i harcerzy ZHP i ZHR.

Gry RPG - Warhammer
24 stycznia odbyła się zbiórka przygotowana przez druhów Marcina i Wiktora, mieliśmy okazję przenieść się w świat Warhammera, wcielić się w wybrane przez siebie postacie i przeżyć niesamowite przygody. Na ten temat nie ma co wiele pisać, jeśli ktoś chce się przekonać jak to jest musi po prostu zagrać.

Tak o to upłynął koniec roku 2014 i styczeń roku 2015, a już w najbliższą sobotę kolejna zbiórka - zapraszamy! :)