sobota, 29 sierpnia 2015

Parę wspomnień...

Tak to się czasem dzieje, że nie bardzo jest czas kiedy pisać, a dziej się tak z reguły wtedy, gdy akurat byłoby o czym powiedzieć...

25 kwietnia 2015 r. to dzień szczególny przede wszystkim dla dh Krzyśka - otrzymał swój zasłużony naramiennik, a także dla dh Gosi, która otrzymała chustę i jest już pełnoprawnym członkiem naszej Drużyny.


16 maja 2015 r. dh Marcin przygotował dla pozostałej części drużyny grę ekonomiczną, w której mogliśmy poczuć się niczym dani hanzatycy kupcy nabywając i sprzedając różnorakie towary, a także ryzykując spotkanie z piratami, którzy chętnie przejęliby nasz ładunek.30 maja 2015 r. dh Agata opierając się na propozycji programowej "Ekonomia jest kobietą" postanowiła poruszyć temat wizerunku kobiety w reklamie, a także aspekt psychologiczny jak taki wizerunek wpływa na jej odbiorców - adresatów reklamy, ale także przypadkowych jak np. małe dzieci czy dorastające dziewczyny.
6 czerwca 2015 r. o czym, pewnie przez skromność w swoim wpisie nie wspomniała, dh Agata otrzymała chustę drużyny stając się pełnoprawnym członkiem "Grani".


13 czerwca 2015 r. dh Krzysiek przygotował dla nas wycieczkę po Skoczowie. Mieliśmy okazję zwiedzić najciekawsze miejsca w Skoczowie, poznać jego historię. W skoczowskim muzeum powitała nas bardzo miła obsługa, a pan, który oprowadził nas po wystawie jeszcze raz załguje na wielkie podziękowania. Bez jego opowieści nie dowiedzielibyśmy się tylu interesujących rzeczy na temat samego miasta jak i przemysłu.

27 czerwca 2015 r. Wędrownicy, którzy wyjeżdżali na Wędrowniczą Watrę 2015 w ramach swojego wyczynu zorganizowali grę miejską dla mieszkańców Bielska-Białej. Mroczna Tajemnica XIX wiecznego Bielska przyciągnęła 8 patroli, co zupełnie nas zaskoczyło, a jednocześnie pokazało jak skuteczna jest promocja tylko na Facebook'u. Gratulujemy zwycięskiemu patrolowi. :)


Wieczorem przed Leśniczówką "Lipnik" odbyła się ostatnia zbiórka w tym roku harcerskim. Przy blasku ognia mieliśmy czas powspominać, a także pomyśleć nad tym, co chcemy osiągnąć za rok.