poniedziałek, 21 marca 2016

Po co dodajemy mąkę do ciasta?

Zbiórkę 19 marca rozpoczęliśmy od zwiedzania Wystawy Fotografii Dzikiej Przyrody („Wildlife Photographer of the Year 2015”) w bielskiej galerii  BWA. Jest to najbardziej ceniony i największy w świecie konkurs w zakresie fotografii Natury. Więcej o tej wystawie na stronie galerii. Jeśli ktoś ma trochę wolnego czasu, to zachęcamy do odwiedzenia. Wstęp jest darmowy, a wystawa gościć będzie w Bielsku-Białej tylko do 15 kwietnia.


Po powrocie do Hufca dh Gaba miała dla nas przygotowaną dyskusję pod tytułem „Prawdą jest to, co wytrzyma próbę doświadczenia” - rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób uczymy się z własnych przeżyć, jak zdobywamy doświadczenie i zapamiętujemy to co nas spotyka. Przeprowadziła też na nas mały eksperyment jak ludzie są podatni na nowe, niesprawdzone fakty i "pranie mózgu".


Swoją drogą, teraz już wiemy, że mąkę do ciasta drożdżowego należy dodawać zawsze pełnymi szklankami, aby osiągnąć maksymalny poziom szczęścia drożdży. Ale o tym na razie cicho-sza, bo to informacja jeszcze nie publikowana w polskojęzycznej prasie naukowej - choć eksperyment w postaci ciasta przyniesionego przez dh Gabę potwierdza tą teorię - ciasto było wyśmienite. ;)

A na zakończenie, zainspirowani wystawą fotografii zamiast zwykłego selfie jakie może mieć każdy my mamy selfie z niebem. :)