środa, 29 czerwca 2016

Wycieczka do Pszczyny, Majówka na Błatniej i tytuł drużyny Turystycznej!

16 kwietnia odbyła się przygotowana przez dh Piotrka wycieczka do Pszczyny podczas której mogliśmy dowiedzieć się trochę o jej historii samej Pszczyny, a także zamku. Zwiedziliśmy Park Pszczyński a także odwiedziliśmy miejsce pamięci zamordowanych  we wrześniu 1939 roku harcerzy. Dodatkową atrakcją było znalezieniu paru skrytek geocache.


W przerwie w wędrowaniu po Pszczynie dh. Agata przeprowadziła zajęcia z propozycji przygotowanej przez organizatorów tegorocznej Watry Wędrowniczej.

Korzystając z długiego weekendu majowego w dniach 30 kwietnia - 1 maja zorganizowaliśmy biwak na Błatniej. Głównym tematem biwaku były techniki survivalowe, lecz nie zabrakło też chwili na porządny wypoczynek przy blasku zachodzących promieni słońca, a później i ogniska. Pozytywnym aspektem tej imprezy okazała się być również pogoda, która mimo niesprzyjających prognoz pogody okazała się być słoneczna.Z nowych i dobrych wiadomości mamy jeszcze tą, że nasza drużyna uzyskała specjalność turystycznej (Rozkaz Komendanta Hufca Beskidzkiego L.4/2016 z 29 kwietnia 2016 r.)! :)


Album ze zdjęciami z Wycieczki do Pszczyny
Zdjęcia autorstwa Bartka Blachura,
wykorzystanie zdjęć bez zgody autora zabronione.

Album ze zdjęciami z Biwaku na Błatniej
Zdjęcia autorstwa Bartka Blachura,
wykorzystanie zdjęć bez zgody autora zabronione.